V. ULUSLARARASI
PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
8 Nisan 2017
Duyurular
DUYURU: KARNAVAL KOMİTESİ GENİŞLİYOR!
Sevgili Dostlar,
 
Beş yıl önce yola çıkarken oluşturduğumuz çekirdek Karnaval Komitesi ile çok yoğun bir çalışma temposu içerisinde Nisan’da Adana’da - Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı projesini hayata geçirdik ve belirli bir seviyeye getirmeyi başardık. Komite üye sayısını sınırlı tutmaktaki temel amacımız, hızlı hareket etmek, hızlı karar almak ve alınan kararları en hızlı şekilde hayata geçirmekti. Nitekim, geçtiğimiz 5 yıl boyunca da bu plana paralel olarak çalışmalarımızı sürdürmeyi başardık.
 
Beşinci senesine geldiğimiz Nisan’da Adana’da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın gerçek sahibinin Adana halkı olduğunu ilk günden itibaren net şekilde ortaya koyduk. Adana halkı da bu projeye sahip çıkarak, tüm Türkiye’de ses getiren bu projenin hayata geçirilmesine el ve gönül birliği ile müthiş destek oldu. Hem karnaval öncesi hazırlıkları, hem de karnaval süresince misafirperverlikleri ile, Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden kentimize gelen misafirlerimize müthiş bir deneyim yaşatan, her yıl katılımın daha da büyümesine, kentimizin ve yöremizin tanıtılmasına destek veren Adana halkına gönülden teşekkürlerimizi bir kez daha sunmak isteriz.
 
Bugün geldiğimiz noktada, karnaval tüm ilkeleriyle oturmuş ve benimsenmiş bir etkinlik oldu. Aylar öncesinden Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden katılımcıların uçak biletlerini, otel rezervasyonlarını yaptırdığı, kısaca artık her yıl herkesin “ Nisan’da Adana’da olmak lazım” dediği bir etkinliğe dönüştü. Artık hedefimiz, karnavalı dünyanın sayılı etkinlikleri arasında yer alacak niteliğe ulaştırmaktır. Bunun için de, karnaval komitesinin kentteki bilgi ve deneyim sahibi farklı çevrelerden isimlerle genişlemesine ihtiyaç vardır.
 
Buradan yola çıkarak, karnaval komitesinin genişletilmesine karar vermiş bulunmaktayız. Kentimizde farklı alanlarda tecrübe ve yetkinlikleri olan kişilerden oluşacak bu isimlerin de Nisan’da Adana’da – Portakal Çiçeği Karnavalı komitesine dahil edilmesiyle, organizasyon yapısının daha da güçleneceğine inanmaktayız.
 
Önümüzdeki günlerde komite üyelerinin isim listesini de sizlerle paylaşmayı planlıyoruz.
 
Bugüne kadar göstermiş olduğunuz destek için sizlere teşekkürlerimizi sunarız.
 
Saygılarımızla,

Nisan’da Adana’da Komitesi