V. ULUSLARARASI
PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
8 Nisan 2017
Duyurular
DUYURU: KARNAVAL SATIŞ STANTLARI

Sevgili Dostlar,
 
Adana Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler ve bilgilendirme doğrultusunda, stant başvuruları 20-24 Mart tarihleri arasında kabul edilecektir. 2017 Uluslararası Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı sırasında hediyelik eşya - kültürel ürün satışı veya yeme-içme konusunda stant açmak isteyenler, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda başvuru yapabilirler. Başvuru yapmadan önce tüm açıklamaları dikkatle okumanızı rica ediyoruz.
 
- Karnaval programında açıkhavada gerçekleştirilecek tüm etkinlikler (Konserler, Açıkhava Resim ve Fotoğraf Sergileri, Kültürel Faaliyetler, Sahne Performansları, Bando Gösterileri, Halk Oyunları ve Dans Gösterileri, Canlı Atölye Çalışmaları, Vosvos-TürkChopper-TürkRiders-Bisiklet Yerleşkesi ve Kamp Alanı, Lezzet Etkinlikleri, Hediyelik Eşya - El Sanatları -  Yiyecek Stantları) Galeria çevresinde kurulacak olan Karnaval Açıkhava Yerleşkesi’nde düzenlenecektir.
 
- Tüm stantlar, sadece Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Galeria çevresinde kurulacak Karnaval Açıkhava Yerleşkesi’nde kurulacaktır.
 
- Stantlar, 6 Nisan sabahı kiracılara teslim edilecek ve açıkhava etkinliklerinin gerçekleşeceği 7-8-9 Nisan 2017 günleri boyunca açık olacaktır.
 
- Stant tahsisi alan tüm kişi, işletme ve kurumların 6 Nisan günü saat 09:00 – 12:00 arasında yerlerini teslim almaları ve stantlarını düzenlemeleri gerekmektedir. Tüm stantlar, karnavalın bitiş tarihi olan 9 Nisan günü saat 20:00 ile 24:00 arasında boşaltılmış olmalıdır.
 
- Karnaval Açıkhava Yerleşkesi’nde kamu kurumları ve belediyeler, vakıf ve dernekler, kadın girişimciler, bireysel girişimcler, küçük işletmeler yer alabilirler. Yeme-içme alanındaki stant yerleri ise sadece konusunda uzmanlaşmış ve tanınmış işletmelere kiraya verilecektir.
 
- Satış yapılan tüm stant yerleri, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen ücretler karşılığında ve yine Belediye tarafından kiraya verilecektir. Yanlızca kamu kurumları ve belediyeler için ayrılan stant yerleri ücretsiz olacaktır. Vakıf ve dernekler kamu kurumu statüsünde değildir.
 
- Kamu kurumları ve belediyeler, açacakları stantlarda sadece kendi hizmet ve ürünlerinin tanıtımını yapabilirler. Ürün satışı yapamazlar.
 
- Stant yeri alan hak sahipleri, stant için gerekli masa, sandalye, çöp kutusu vb ihtiyaçları kendileri sağlayacaklardır. 2 metre cepheli stantlarda masa genişlikleri en fazla 180 cm, 3 x 3 metre stantlarda ise masa genişlikleri en fazla 250 cm olmalıdır. Hediyelik eşya ve kültürel ürün stant alanında gerekli olan aydınlatma ihtiyacı Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır, stantlara ayrıca elektrik bağlantısı verilmeyecektir. Yeme ve içme alanındaki stantlara hem aydınlatma ve hem de elektrik bağlantısı Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.
 
- Stant yeri ücretleri, (her bir yer için 3 günlük toplam ücret)
2 metre cepheli 300 adet küçük yerlerin her biri için 100 (yüz) TL’dir.
3 x 3 metre stant alanı olan 27 adet büyük yerlerin her biri için 300 (üçyüz) TL
Yeme-içme alanındaki 15 adet 30 metrekarelik yerlerin her biri  için 3.000 (üçbin) TL
 
- Stantlarda sadece karnaval ruhuna uygun ürünlerin satışı yapılabilecektir. Bu kriterlere uygunluk, başvuru sırasında kabul edilen ürünlerin zabıta ekipleri tarafından kontrolü ile yapılacaktır. Uygun olmayan ürün satan stantlar zabıta ekipleri tarafından kaldırılacaktır.
 
- Hediyelik eşya ve kültürel ürün stantlarında satılabilecek ürünler;
Hediyelik-süs-aksesuar-parfüm vb ürünler, Adana temalı el işleri, Adana hediyelikleri, Adana hatırası ürünler, el yapımı Adana işi pasta-çörek-börek, el yapımı Adana işi kavanozlu reçel-marmelat vb, Adana kültürünü içeren her türlü kağıt-cam-metal-ahşap-plastik-kumaş-örme vb ürün, Adana temalı giysiler, her türlü el sanatı ürünleri, ve bu çerçevede olabilecek ürünler.
 
- Yeme ve içme stantlarında satılabilecek ürünler;
Kebap, şalgam, bici bici, tatlı, şırdan, sıkma-börek ve benzeri Adana yemek kültürü ürünleri.
 
- Stantlarda alkol, sigara ve benzeri sağlığa aykırı ürünler, dini ve siyasi içerikli ürünler satılamaz ve tanıtımı yapılamaz.
 
- Stantlarda ticari markaların ürün tanıtımları yapılamaz. Ürün veya marka tanıtımı yapmak isteyen firmaların Karnaval Komitesi’ne sponsorluk başvurusu yapmaları gerekmektedir.
 
- Açıklamalara uygun olmayan ürün satan stantlar Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılır ve stant hakkı iptal edilir. Bu durumda kiracı herhangi bir hak iddia edemez.  
 
- Stant başvuruları 20-24 Mart 2017 tarihlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü’ne dilekçe ile yapılacaktır. Bu tarihlerden önce ve sonra yapılan başvurular geçersizdir. Stant almak isteyen kişi ve işletmelerin, şahsen başvurarak kendilerine gösterilen formatta dilekçe doldurmaları ve kimlik fotokopisi eklemeleri gerekmektedir. Dilekçelerin toplanmasının ardından, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı stant yeri kiralama işlemlerinin tamamlaması için her başvuru sahibiyle başvuru tarih ve sırasına göre iletişim kuracaktır.
 
- Stant başvuru ve kiralamaları Adana Büyükşehir Belediyesi nezdinde yapılacaktır. Bu konuda Karnaval Komitesi’nin herhangi bir sorumluluğu ve görevi olmayacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
Nisan’da Adana’da
Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Komitesi