8. Uluslararası
Portakal Çiçeği Karnavalı
Kortej Açılış: 4 Nisan 2020
Etkinlikler: 3 – 12 Nisan 2020
Duyurular
Karnaval Duyurusu
Sevgili Dostlar,
 
Yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlerimizin ve turizm acentelerinin programlarını yapabilmeleri için, 2020 yılı program tarihini şimdiden duyurma kararı almış bulunmaktayız.
 
Buna göre; 2020 yılı Nisan’da Adana’da – 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri, 4 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılacak olan resmi açılış töreni ile başlayacaktır.
 
Karnaval programında yer alacak tüm (kültür, sanat, spor, vb.) etkinlikler 4 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olup, gelecek olan etkinlik başvurularının değerlendirmesine göre organize edilecek ve karnaval tarihi yaklaşırken ( tahminen Şubat 2020 itibarıyla) sizlere duyurulacaktır.
 
Karnaval boyunca yer alacak etkinliklerin detayları için henüz çok erken olmakla beraber, şehir ve ülke dışından gelecek olan katılımcıların seyahat planlarını önceden yapabilmeleri için, taslak olarak etkinlik programını şimdiden paylaşmak istedik.
 
Şöyle ki;
 
Sokak karnavalının coşkusunu yaşamak isteyenler için, 4 Nisan 2020 Cumartesi ve 5 Nisan 2020 Pazar günleri, en yoğun katılımın gerçekleşeceği 2 gün olacaktır. Nisan’da Adana’da olmanın keyfini daha sakin dönemde deneyimlemek isteyenler içinse, takip eden günler için program yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Karnaval kapsamındaki etkinliklerin, yaklaşık olarak 12 Nisan’a kadar devam edeceğini tahmin etmekteyiz. Ayrıca, mevsimsel olarak değişiklik göstermekle birlikte, 1-20 Nisan arasındaki dönemde Adana sokaklarının mis gibi portakal çiçeği kokacağını öngörüyoruz. Misafirlerimize tavsiyemiz, karnaval coşkusunu sokaklarda yaşamak ve kalabalıklarda olmak istiyorsanız 4-5 Nisan tarihlerini, sakin dönemde portakal çiçeği kokan sokaklarıyla Adana’yı gezmek, lezzetlerini tatmak istiyorsanız, takip eden 5-20 Nisan arasındaki tarihleri tercih etmenizdir.
 
Unutmayınız; önemli olan, Nisan’da Adana’da olmanın keyfini doyasıya yaşamaktır.
 
Kısa bir dip not: Sizlerden gelen tüm eleştirileri not ettik. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılan değerlendirme toplantısında da tüm eleştirileri değerlendirdik. Trafik, stantlar, kortej, davulcular, çevre temizliği, vb. konularla ilgili alınması gereken önlemler için planlamaların yapılacağını şimdiden duyurmak isteriz.
 
Karnaval Etkinlik Programı detaylarını, Şubat 2020 döneminde yine resmi sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşacağız.
 
Sevgilerimizle,
 
Nisan’da Adana’da Komitesi