8. Uluslararası
Portakal Çiçeği Karnavalı
Kortej Açılış: 4 Nisan 2020
Etkinlikler: 3 – 12 Nisan 2020
Duyurular
Önemli Duyuru - Hazırlıklarımız Devam Ediyor
Duyuru: Hazırlıklar Devam Ediyor!
 
Sevgili Dostlar,
 
Sizlere önümüzdeki yıl çok daha düzenli ve iyi organize olmuş bir Karnaval keyfi yaşatmak için, hazırlıklarımız son hızla devam etmektedir.
 
Sizlerden gelen bildirimler ve kendi tespit ettiğimiz iyileştirme alanlarını dikkate alarak, bu yıl aşağıdaki konularda azami özen gösterilerek hazırlıkların sürdürülmekte olduğunu bir kez daha paylaşmak istedik.
 
Konuyla ilgili her zamanki desteklerini esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Adana Emniyet Müdürlüğü, Adana Ticaret Odası, TÜRSAB, STK’lar, gönüllü destekçilerimiz, sponsorlarımız ve en önemlisi de kendi karnavalına sonuna kadar sahip çıkan sevgili hemşerilerimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletmek isteriz.
 
Aşağıda, önlem alınacağını belirtmiş olduğumuz konuların dışında kalan konularla ilgili olarak da varsa ilave öneri ve eleştirilerinizi de lütfen info@nisandaadanada.com adresimiz üzerinden bizlere ulaştırınız.
 
2020 Yılı 8. Uluslararası Nisan’da Adana’da – Portakal Çiçeği Karnavalı Organizasyonundaki Dikkat Edilecek konu başlıkları;
 
  1. Stant Kurulmayacak Bölgeler: Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı, Gazipaşa Bulvarı, Toros Caddesi, Şinasi Efendi Caddesi, Mithat Saraçoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde stant kurulmasına izin verilmeyecektir. Karnaval boyunca stant kurulacak yerlerin duyurusu, karnaval tarihi yaklaşırken ayrıca duyurulacaktır.
 
  1. Karnaval boyunca, yukarıda belirtilen ana caddelerde, davul-zurna çalınmasına izin verilmeyecektir.
 
  1. Karnaval Korteji: Kortej formatı baştan sona değişecek, karnaval misafirlerinin, kostümlü geçişleri rahatlıkla izleyecekleri, düzenli bir kortej planı yapılacaktır.
 
  1. İletişim: Her yıl olduğu gibi, karnaval boyunca yaşanan yoğun katılım sebebiyle, GSM operatörlerinin seyyar baz istasyon desteği ile, telefon ve internet iletişiminde herhangi bir kesinti yaşanmaması sağlanacaktır.
 
  1. Karnaval Aktivite Programı: Karnaval programına kabul edilmiş aktivite projelerinin duyuruları, programın son haline gelmesini beklemeden, her bir proje ayrı ayrı da olsa duyurulacaktır. Nihai program, tüm aktivitelerin tarih/saat/mekan bilgileri netleşince, tek parça halinde ayrıca sosyal medya hesapları ve web sitesinden duyurulacaktır. (Mart 2020 ayı içerisinde.)
 
  1. Karnaval haftası boyunca devam edecek sanat, spor ve eğlence aktiviteleri ile, şehirde tam 1 hafta karnaval ortamı yaşatılacak, tüm programın tek bir hafta sonuna yığılmasından kaynaklı yoğunluğun, takip eden günlere de yayılmasına gayret gösterilecektir. (Unutmayınız; Adana sokakları Nisan ayında yaklaşık 3 hafta portakal çiçeği kokmaktadır. Eğer “sakin sevenler”denseniz, takip eden günlere de program yapabilirsiniz. )
 
  1. Karnaval konusundaki her türlü resmi duyuruyu, sadece ve sadece Nisan’da Adana’da sosyal medya hesapları ve www.nisandaadanada.com web-sitemizden takip etmenizi önemle rica ederiz. Yanlış bilgilendirmeye sebebiyet verebilecek duyumları/duyuruları, resmi hesaplarımızdan kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Kısaca; bizden duymadıysanız, inanmayınız. J
 
  1. Bizlere iletmek istediğiniz her türlü konuyu, tek bir adres üzerinden yapmanızı rica ediyoruz. Bize, info@nisandaadanada.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarının altına yazılan yorum ve sorulara yetişmemiz mümkün olmadığından, lütfen bize e-posta yazarak ulaşınız.
 
Önümüzdeki haftalarda, gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Tüm duyurularımızı; web sitemiz, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan yapmaktayız. Ayrıca video paylaşımlarımızı da yine Youtube hesabımızdan yapmaktayız. Sizlere ulaşabileceğimiz bu kanalları takip ederek, bizden güncel gelişmelerle ilgili bilgi almaya devam edebilirsiniz.
 
Gelecek yıl çok daha düzenli, iyi organize olmuş, şehrimizin nezih görüntülerini ve muhteşem lezzetlerini ve daha da önemlisi portakal çiçeğinin büyülü kokusuyla dolu caddelerimizi en güzel haliyle misafirlerimize göstereceğimiz bir karnaval organize etmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda hep birlikte el ele, gönül gönüle, Adanalı’ya yaraşır bir karnaval ile, tüm Türkiye’ye bir kez daha Adana misafirperverliğini göstermek için gayret göstereceğiz.
 
Destekleriniz ve katkılarınız için şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.
 
Saygı ve sevgilerimizle,
 
Nisan’da Adana’da…