Uluslararası

Portakal Çiçeği Karnavalı

3-7 Nisan 2019
Programı İncele
Yarışmalar
Etkinlikler
Konserler
Gösteriler
Program
Pazartesi,
3 Nisan
Salı,
4 Nisan
Çarşamba,
5 Nisan
Perşembe,
6 Nisan
Cuma,
7 Nisan
08:00
17:00
Araç Girişleri ve Start Hazırlıkları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
09:00
Tuning Air Suspansion Dans Eden Otomobiller
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
10:00
Tuning Otomobil Desibel Ses Sistemi Yarışmaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
11:00
Otomobil Drift Gösterileri
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
12:00
Otomobil Egzoz Gösterileri
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
13:00
Tuning Otomobil Güzellik Yarışmaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
14:00
Motosiklet Bisiklet Paten Extreme Gösterileri
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
15:00
Motosiklet Güzellik Yarışmaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
16:00
Motosiklet Denge Yarışmaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
17:00
Racing Motosiklet Egzoz Ses Yarışmaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
18:00
Ödül Töreni
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
Tüm Gün
Açık Hava Sergileri
Adana Ressamlar Derneği Adana Şb. Resim Çalıştayı - Por-ci-art grubu - Workshop & sergi - Kentsel yaşamı destekleme derneği resim sergisi
Tüm Gün
Fotoğraf Sergisi
Nasuh Mahruki
Tüm Gün
Filmmed in Prague Fotoğraf Sergisi
Mustafa Bektaş - Çek cumhuriyeti büyükelçiliği himayesinde ile
20:00
Türkiye Jokey Kulübü
Portakal Çiçeği koşusu
09.00
18.00
Ulusal Satranç Turnuvası
Portakal Çiçeği Karnavalı
13:00
Migros Kostümlü Aile Koşusu
-
14:00
Rengarenk Fest
-
15:00
Türk Dünyası Müzik Topluluğu
Adana Büyükşehir Belediyesi
16:00
Folklor Gösterisi - Kafkas
Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
09.00
Portakal Çiçeği 10k Ödüllü Koşusu
Halk koşusu
10:00
Bando Takımı Gösterisi
Adana Büyükşehir Belediyesi
11:00
Dans Gösterisi
Suhar Duru Dans Akademisi - Adana kent konseyi engelli meclisi Mavi su engelliler sanat ve spor kulübü derneği gönüllü anneler topluluğu
12:00
Jimnastik Takım Gösterisi
Mektebim Minik Yıldızlar Takımı
13:00
Dans ve Spor Gösterisi
Erol Güncek Akademi
16:00
En Hızlı Kebap Yeme Yarışması
Gastronmi Fikir Kulübü
10:00
Toyota Hybrid Quiz
-
11:00
Modern Dans Gösterisi
Adana Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibi
12:00
Folklor Gösterisi-Zeybek
Adana Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibi
13:00
Toyota Hybrid Quiz
-
14:00
Gönüllü Palyaçolar Gösterisi
Anadolum türk halk müziği korosu
15:00
Konser
Adana öğretmenler Türk sanat müziği korosu
16:00
Stand-up Gösterisi
Adana Büyükşehir Belediyesi - Ergun Özfırıncı
17:00
Çok Sesli Koro
Adana Nazım Hikmet Kültür Merkezi
18:00
Dans Gösterisi
La Noche Dans Akademisi
19:00
Konser
Ahmet Kırmacı & Orkestrası
10:00
Yoga Gösterisi
Beste Girman
11:00
Toyota Hybrid Quiz
-
12:00
Gönüllü Palyaçolar Gösterisi
-
13:00
Bale Etkinliği
Melekler Grubu
14:00
Folklor Gösterisi-Adana
Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
15:00
Gösteri & Konser
Türkiye Falun Dafa Grubu
16:00
Dans Gösterisi
La noche dans akademisi
17:00
Çiftetelli Gösterisi
Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi
18:00
Karnavalın Şiir Gösterisi
Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi
18:00
Rock Konseri
Grup Hawaii
10:30
Portakal Çiçeği Karnavalı Su Korteji
Merkez park Seyhan nehri
Tüm Gün
Motorize Grupları Yerleşkesi ve Kamp Alanı
Klasik otomobiller, Motorsikletçiler, Off-road’cular, Vosvoscular, Bisikletçiler, Doğa yürüyüşçüleri, Kamp ve karavancılar
12:00
Başvuru ve Kayıtlar
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
13:00
Tuning Otomobil Toplantıları & Gösteri Provaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
15:00
Motosiklet Toplantıları & Gösteri Provaları
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
17:00
Bisiklet Paten Ekstreme Gösterisi
Adana Extrem Fest Yaza Merhaba
14:00
15:00
Sandıktan Çıkan Kültür Sinevizyon Gösterimi
Adana’da Meslekler Belgesel Film Sinevizyon Gösterimi
15:00
16:00
Adana’da Meslekler Belgesel Film Sinevizyon Gösterimi
Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV ve Sinema Bölümü
Tüm Gün
Açık Hava Sergileri
Por-ci-art grubu - Kentsel yaşamı destekleme derneği resim sergisi
18:30
Pita Festivali
Adana Bosna Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği
18:30
Sohbet ve Kitap İmza Etkinliği
Adana Bosna Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği
14:00
“Narenciyede Yeni Çeşitler ve Anaç Uyumları” Semineri
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Prof.Dr Turgut Yeşiloğlu
12:30
Söyleşi ve Kitap İmza Günü
Nasuh Mahruki
Tüm Gün
Fotoğraf Sergisi
Nasuh Mahruki
Tüm Gün
Filmmed in Prague Fotoğraf Sergisi
Mustafa Bektaş - Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği himayesinde
16:30
18:30
House of Kamer’de Nurlu ile Adana Lezzetleri Atölyesi
-
16:30
Sanatçılar Panoraması
Sanatçılar ile Adana sohbeti
15.00
17.00
Kent Mutfağı
Güzerler Restaurant - Bağlı Etkinlikler ve Sergiler Programı
Tüm Gün
Pony Club Aktivitesi
Türkiye Jokey Kulübü
14.00
17.00
Çocuk Kostüm Partisi
0-6 yaş çocuklar aileleri ile birlikte davetliler
Tüm Gün
KindyROO Çocuk Etkinlikleri
0-6 Yaş Çocuk Oyunları Etkinlik Alanı
Tüm Gün
4. Geleneksel Vosfest Adana
-
Tüm Gün
Motorize Grupları Yerleşkesi ve Kamp Alanı
Klasik otomobiller, Motorsikletçiler, Off-road’cular, Vosvoscular, Bisikletçiler, Doğa yürüyüşçüleri, Kamp ve karavancılar
18:00
Açılış Töreni
Kortej Yarışması Finali - Alya Dormen ve Hintli Dansçılardan Muhteşem Gösteri
19:00
Açılış Konseri
-
11:00
Dans Gösterisi
La Noche Dans Akademisi
12:00
Toyota Hybrid Quiz
Adana Büyükşehir Belediyesi
15:00
Folklor Gösterisi -Zeybek
Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
17:00
Kortej
Başlangıç noktası: Atatürk caddesi 75. Yıl sanat galerisi önü
09:00
18.00
Ulusal Satranç Turnuvası
Portakal çiçeği karnavalı
10:00
Toyota Hybrid Quiz
-
11:00
Koro Dinletisi
Lösev Anadolu Halk Korosu ve Gönüllü Korosu
12:00
Çocuk Marşları
Adana Çağdaş Anadolu
14:00
Türk Dünyası Müzik Topluluğu
Adana Büyükşehir Belediyesi
13:00
Zumba Team Gösterisi
Micheal Mahmut
15:00
Dans Gösterisi
La Noche Dans Akademisi
15:45
Keman Konser
Murat akdoğan
10:00
Dans Gösterisi
Suhar Duru Dans Akademisi - Adana kentkonseyi engelli meclisi Mavi su engelliler sanat ve spor kulübü derneği gönüllü anneler topluluğu
11:00
Zumba Team Gösterisi
Micheal Mahmut
12:00
Çocuk Halk Dans Grubu Gösterisi
Yna Svitanok / Şafak
13:00
Dans Gösterisi
Harmony Dans Grubu
14:00
Konser
Anadolum Türk Halk Müziği Korosu
21:00
Konser
Selimciğim Ağaçdalı
22:00
Konser
Grup Mavrat
10:00
Yoga Gösterisi
Başak Kaplan
11:00
Jimnastik Gösterisi
Mektebim Minik Yıldızlar Takımı
12:00
Folklor Gösterisi
Bursa Yaren Halk Oyunları Derneği
13:00
Mendil Kapma Oyunu
Çocuk oyunları ve spor kulüpleri konfederasyonu & şehit Mehmet volkan ilkokulu izcileri
14:45
Keman Konseri
Murat Akdoğan
21:00
70’ler Türkçe Pop ve Yeşilçam Şarkıları
Cep Sahne Papağan Kızlar Grubu
22:00
Konser
Ahmet Kırmacı & Orkestrası
Tüm Gün
Açık Hava Atölyeleri
Yalınayak Atölyesi - Sosis Balon Aktivitesi - Adana Bilim Sanat Merkezi - Kolonya Atölyesi (05 – 07 Nisan)
Tüm Gün
Türk Hava Kurumu Etkinlikleri
Sıcak hava balonu - Motorlu yamaç paraşütü uçuşu - Radyo kontrollü model uçak gösterisi (05-07 Nisan)
16:00
Ödül Töreni
-
15.00
16.00
Kitap İmza Günü
Levent Özdilek
15.00
17.00
Uzakdoğu Mutfağı- Sushi
Friends Cafe - Gastronomi Fikir Kulübü Workshop etkinlikleri
Tüm Gün
Motorize Grupları Yerleşkesi ve Kamp Alanı
Klasik otomobiller, Motorsikletçiler, Off-road’cular, Vosvoscular, Bisikletçiler, Doğa yürüyüşçüleri, Kamp ve karavancılar
17:00
Folklor Gösterisi-Adana
Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
18:00
Bando Takım Gösterisi
Adana Büyükşehir Belediyesi
15:00
Folklor Gösterisi -Zeybek
Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
19:00
Türk Sanat Müziği Korosu
Adana Büyükşehir Belediyesi
20:00
Keman Konseri
Murat Akdoğan
16:00
Gönüllü Palyaçolar Gösterisi
-
17:00
Dans Gösterisi
Harmony Dans Grubu
18:00
Muzaffer İzgü’yü Yad Etme Gösterisi
İstasyon Tiyatro Hamburg
19:00
Folklor Gösterisi
Bursa Yaren Halk Oyunları Derneği
16:00
Keman Konseri
Murat Akdoğan
17:00
Dans ve Spor Gösterisi
Erol Güncek Akademi
18:00
Türk Dünyası Müzik Topluluğu
Erol Güncek Akademi
19:00
Türk Halk Müziği Korosu
Adana Büyükşehir Belediyesi
20:00
Dans Gösterisi
La Noche Dans Akademisi
21:30
Pop Müzik Konseri
Grup Paralel
16.00
17.00
Bando Takımı Gösterisi
Adana Büyükşehir Belediyesi
17.00
18.00
Dans Gösterisi
Suhar Duru Dans Akademisi (Adana kentkonseyi engelli meclisi Mavi su engelliler sanat ve spor kulübü derneği gönüllü anneler topluluğu)
18.00
19.00
Dans Gösterisi
La Noche Dans Akademisi
19.30
Rock & Rap Müzik Gösterisi
Fobi & ölü Evi Sakinleri
22.30
Rock Müzik Konseri
Grup Thorax
09.00
18.00
Ulusal Satranç Turnuvası
Portakal Çiçeği Karnavalı Ulusal Satranç Turnuvası
18:00
Türk Dünyası Müzik Topluluğu
Adana Büyükşehir Belediyesi
Tüm Gün
SEYMER Etkinlikleri
04-07 Nisan
Tüm Gün
Kısa Film Festivali
Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV ve Sinema Bölümü - Murat Hasan, Muzaffer Sümbül, Nüket Elpeze Ergenç (03 - 07 Nisan)
12.00
14.00
Texas Meksika Mutfağı
Tobacco Cafe - Gastronomi Fikir Kulübü Workshop etkinlikleri
12.00
14.00
Çikolata Atölyesi
Venedik Pastanesi Özal Şubesi. - Gastronomi Fikir Kulübü Workshop etkinlikleri
15.00
17.00
İtalya Mutfağı
Nort Shield - Gastronomi Fikir Kulübü Workshop etkinlikleri
Tüm Gün
Adana Rotary Kulübü
16. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sergisi (04-10 Nisan)
15.00
17.00
Kebap Atölyesi
Hasan Usta Kebap Kurttepe Şubesi. - Gastronomi Fikir Kulübü Workshop etkinlikleri
Tüm Gün
4. Traditional Vosfest Adana
-
Günün Tüm Programlarını Gör

Geçmiş Yıllar

Nisan'da Adana'da

Her karnaval iz bıraktı!

Önceki karnavalların her biri, kendi stilinde şehre imzasını attı. Hatırlamak ister misiniz?

Geçmiş Seneler

Gösteri Zamanı

Nisan’da Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda etkinlik (Dans,sergi, müzik vs.) düzenleyebilir ya da sıra dışı kostümünüzle korteje katılabilirsiniz. Siz başvurunuzu yapın, sonra sahne sizin!
Başvuru Yapın