banner.png

2020 Karnaval Tarihi Belli Oldu.

Karnaval Duyurusu

Sevgili Dostlar,


Yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlerimizin ve turizm acentelerinin programlarını yapabilmeleri için 2020 yılı program tarihini şimdiden duyurma kararı almış bulunmaktayız.


2020 yılı Nisan’da Adana’da – 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri, 3-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir. Karnaval Korteji ve resmi açılış töreni ise 4 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.


Karnaval programında yer alacak tüm (kültür, sanat, spor vb.) etkinlikler 3 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olup, gelecek etkinlik başvurularının değerlendirmesine göre organize edilecek ve karnaval tarihi yaklaşırken (tahminen Mart 2020 itibarıyla) sizlere duyurulacaktır.

 

Karnaval boyunca yer alacak etkinliklerin detayları için henüz çok erken olmakla beraber, şehir ve ülke dışından gelecek olan katılımcıların seyahat planlarını önceden yapabilmeleri için taslak etkinlik programını şimdiden paylaşmak istedik.

 

Şöyle ki;

Sokak karnavalının coşkusunu yaşamak isteyenler için 3 Nisan Cuma, 4 Nisan 2020 Cumartesi ve 5 Nisan 2020 Pazar günleri, en yoğun katılımın gerçekleşeceği dönem olacaktır. Etkinlikler arasında koşturup yoğun coşku arayanlara 3-5 Nisan tarihlerindeki Kalabalık Karnaval dönemini öneriyoruz. Nisan’da Adana’da olmanın keyfini daha az etkinlikle sakin dönemde deneyimlemek isteyenlere ise 6-12 Nisan tarihleri arasındaki Sakin Karnaval döneminde program yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca, mevsimsel olarak değişiklik göstermekle birlikte, 1-20 Nisan arasındaki dönemde Adana sokaklarının mis gibi portakal çiçeği kokacağını öngörüyoruz.

 

Unutmayınız; önemli olan, Nisan’da Adana’da olmanın keyfini doyasıya yaşamaktır.

 

Kısa bir dip not: Sizlerden gelen tüm eleştirileri not ettik. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılan değerlendirme toplantısında da tüm eleştirileri değerlendirdik. Trafik, stantlar, kortej, davulcular, çevre temizliği vb. konularla ilgili alınması gereken önlemler için planlamaların yapılacağını şimdiden duyurmak isteriz.

 

Karnaval Etkinlik Programı detaylarını, Şubat 2020 döneminde yine resmi sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşacağız.

 

Sevgilerimizle,

Nisan’da Adana’da Komitesi