Sıkça Sorulan Sorular

Question Mark

Karnaval ne zaman başlayacak?


3-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Karnaval, sabah 11:00’de başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek. 

Question Mark

Karnaval nerede olacak?

Bu sene 120’nin üzerinde farklı etkinliği Toros Caddesi, Atatürk Parkı, Ziyapaşa Bulvarı, Tepebağ Turhan Arın Sokağı, Yaşar Kemal Kültür Merkezi Meydanı, Turgut Özal Bulvarı, Uğur Mumcu Bulvarı, Merkezpark açık hava alanlarında ve ayrıca çok sayıda salonda gerçekleştireceğiz. 

Question Mark

Hangi tarihte Nisan’da Adana’da olmalıyız?

Bu yıl 7’nci kez organize edilecek karnaval dâhilindeki sanat ve performans aktiviteleri 3-7 Nisan tarihleri arasında her gün şehrin farklı noktalarında sizlerle buluşacak. Karnavalın alamet-i farikası olarak kabul ettiğimiz kortej yürüyüşümüz ile resmi açılış törenimizi 6 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Karnaval tarihleri dışındaki günlerde de portakal çiçeği kokan sokaklarıyla, sıcakkanlı insanlarıyla, sarı sıcak Adana’yı yaşamak isterseniz Nisan ayı tam da düşündüğünüz türden.

Question Mark

Kostümlü Kortej geçişi ne zaman ve nerede olacak? Nereden başlayacak?

Mart ayının 3. haftası başlayacak kortej için tam güzergah duyurulacaktır. 

Question Mark

Karnaval ücretli mi?


Resmi hesaplarımızdan duyurduğumuz programlar kapsamındaki tüm etkinlikler ÜCRETSİZDİR. Karnaval programı ve organizasyonu dışında yapılan etkinlikler ücretli olabilir. 

Question Mark

Hangi ünlüler gelecek?

Birçok ünlü isim Karnaval için davet ediliyor fakat Karnaval gününe kadar hangi isimlerin katılacağı belli olmuyor. 

Question Mark

Konserler olacak mı?

2020 yılı Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda konserler olacak. 

Question Mark

Program belli oldu mu?

Karnaval programı Mart ayının 3. haftası duyurulacak. 

Question Mark

Portakal çiçekleri farklı tarihlerde daha iyi kokmuyor mu? 


Portakal çiçeklerinin tüm kenti saran kokuları, mevsim durumuna göre 1-12 Nisan tarihleri arasında en yoğun dönemini yaşıyor. 

Question Mark

Nisan’da Adana’da neler yapmalı?

Baharı tüm güzellikleriyle karşılayacağınız, limonata gibi bir hava ile buluşacağınız Adana’da, kenti doyasıya yaşamanız için bütün gününüzü sokaklarda geçirebilirsiniz. Her köşe başındaki farklı lezzetleri keşfederken sokakların renklerinde kaybolacaksınız. Adana’da kendinize bir rota çıkarmak isterseniz daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Question Mark

Başka neler yapabiliriz? Sadece Adana mı?

Özellikle uzak ülkelerden gelenler, Adana’dan birçok bölgeye günübirlik geziler düzenleyebilir. Mersin, Tarsus, Kapadokya ve daha fazlasına nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

Question Mark

Nerede kalınır? Nerede yemek yenir? 


Karnavalını planla sayfasına göz atabilir, Adana'da görmeniz ve tatmanız gerekenleri seçebilirsiniz.

Question Mark

Stantlar kimin sorumluluğunda?

Karnaval süresince kurulan satış stantlarının organizasyonundan Karnaval Komitesi sorumlu değildir. Komitenin bu konuda tavsiye dışında herhangi bir yetkisi de bulunmamaktadır. 

KARNAVAL KOMİTESİ SADECE SPONSOR ŞİRKETLERİN STANTLARININ DÜZENLENMESİNDEN SORUMLUDUR.

Geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübe ve bize ulaşan taleplere göre stantların tek bir bölgede yoğunlaşmamasını, özellikle Toros Caddesi, Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı başta olmak üzere daha geniş bölgelere yayılmasını önemle tavsiye ederiz. 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda birçok etkinlik yapılması planlandığından, şehrin birçok noktasında hareketlilik söz konusu olacaktır.


Caddeler boyunca her bir kaldırımda en fazla 2 sıra stant kurulmasını önemle tavsiye ederiz.


Karnaval stantlarında, karnaval ruhuna uygun ürünlerin dışında satış olmamalı, siyasi ve ideolojik içerikli unsurlara yer verilmemelidir.


Karnaval komitesine satış stantları ile ilgili herhangi bir başvuru yapılmamasını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Stant konusunda tarafımıza ulaşan mesajlar değerlendirilmeyecek ve cevaplanmayacaktır.


Karnaval komitesinin yukarıda belirtmiş olduğu görüşler tavsiye niteliğinde olup, konuyla ilgili yerel yönetimlerin alacağı kararlar, uygulamalarda değişikliklere yol açabilir. Bu tür uygulama değişiklikleri, karnaval komitesiyle ilgili değildir.