Home
| TR
6. INTERNATIONAL
ORANGE BLOSSOM CARNIVAL
7 APRIL 2018
KARNAVAL’A REKOR KATILIM BEKLENİYOR…
KARNAVAL’A REKOR KATILIM BEKLENİYOR…
 
Sevgili Dostlar,
 
Nihayet karnaval hazırlıklarımızın son aşamasına gelmiş bulunuyoruz.
Haftalar öncesinden Adana’daki tüm otellerin dolduğu, Karataş-Tarsus-Mersin otellerinin çok sayıda karnaval misafiri aldığı, ayrıca Adana halkının çok sayıda yatılı misafiri evinde konuk edeceği bilgisine sahibiz. Bu da bizlere karnavalımız için şehrimizde on binlerce misafirimizi ağırlayacağımızı gösteriyor.

Hazırlıklarımız kapsamında genel istek üzerine karnavalımızın şehrin birçok noktasına yayılması için çok sayıda etkinlik alanı oluşturduk. Bu sene çok sayıda farklı etkinliği Toros Caddesi, Atatürk Parkı, Ziyapaşa Bulvarı, Tepebağ Turhan Arın Sokağı, Yaşar Kemal Kültür Merkezi Meydanı, Turgut Özal Bulvarı, Uğur Mumcu Bulvarı, Merkezpark açık hava alanlarında ve ayrıca çok sayıda salonda gerçekleştireceğiz. Detaylı programımızı en kısa zamanda oluşturup web sitemiz, mobil uygulamamız, sosyal medya hesaplarımız ve karnaval gazetemiz vasıtasıyla sizlere duyuracağız.

Hepinizin merakla beklediği bir konuyu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kortej yürüyüşümüz bildiğiniz üzere karnavalımızın simgelerinden biri olmuş durumda. Son yapılan kortej yürüyüşüne katılımın 90 bin kişiyi aştığına, katılımcıların caddelere sığmadığına, kortejin bir ucu Merkez Park’taki açılış tören sahnesine ulaştığında arka ucunun daha henüz Atatürk Caddesi’nde olduğuna hep birlikte şahit olmuştuk. Bu yıl da bizlere ulaşan yoğun başvurular korteje katılımın rekor seviyede olacağını gösteriyor.

Dünyadaki örneklerine baktığımızda bu şekilde bir kortej yürüyüşü olmadığını söylemek bizleri ayrıca gururlandırıyor. Bu tür kortej geçişleri benzer karnavallarda sadece birbirinden renkli, özel gösteri gruplarının kostümlü geçiş yapıp halkın onları keyifle izlediği bir formatta gerçekleştiriliyor.

Ancak, böylesine yoğun katılımlı büyük bir kortejin organize edilmesi de takdir edersiniz ki bir dizi problemi de beraberinde getiriyor. Toplanılacak alan bulunması ve ardından alandan açılış töreninin yapılacağı Merkez Park sahnesine ulaşım, bu şekliyle teknik ve fiziksel olarak mümkün olamamaktadır.
Günlerdir yapılan planlama çalışmaları sonucu; karnaval kortejinin “serbest katılım” formatında yapılması durumunda, caddelere sığmayacağı anlaşılmaktadır.

Aynı zamanda, aylarca kortej töreni için özel kostümler hazırlayan grupların renkli görüntülerinin, aşırı kalabalık kortej grubunda yeterince görünememesi, karnavalımızın renklerini de tam olarak göstermemize de olanak tanımamaktadır.
Tüm bu konuları dikkate alarak; karnaval kortejimizin sadece kostümlü gruplardan oluşarak, binlerce kostümlü katılımcının geçişinin diğer karnaval misafirlerimiz tarafından keyifle izlenmesini sağlamak, ulusal ve uluslararası basın yayın organlarının net görüntüler elde etmesine yardımcı olmak, karnavalımızın uluslararası boyutlardaki kalitesini dünyaya tanıtabilmek amacıyla; bu yıl sadece kostümlü grupların kortej yürüyüşüne katılması, diğer misafirlerimizin de bu güzel görüntüleri izleyerek destek vermelerinin her açıdan olumlu sonuçlar doğuracağı fikrini bizlerde oluşturmuştur.

Tüm bu detaylı ve titiz çalışmalar, her yıl daha iyi bir organizasyonla, uluslararası standartlara sahip bir karnaval şenliği gerçekleştirmek içindir.

Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen siz sevgili dostlarımızın, konuyla ilgili hassasiyetiniz, anlayışınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Karnaval detaylı programı ile beraber, Kostümlü Kortej Geçişi ve Resmi Açılış Töreni’nin program ayrıntılarını en geç önümüzdeki hafta sonu sizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmuş olacağız.
 
Tüm bu detaylı ve titiz çalışmalar, her yıl daha iyi bir organizasyonla, uluslararası standartlara sahip bir karnaval şenliği gerçekleştirmek içindir.
 
Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen siz sevgili dostlarımızın, konuyla ilgili hassasiyetinize, anlayışınıza ve desteklerinize şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Not: Yapılan her uygulamayı seven de oluyor, sevmeyen de... Mevcut şartlar altında, imkanlar dahilinde her şeyin en iyisini yapmaya çalıştığımızı, yaptığımız her şeyin bir gerekçesi olduğunu unutmazsanız, bizlere en büyük desteği bu şekilde vermiş olursunuz. :)
  
Nisan’da Adana’da…