Home
| TR
6. INTERNATIONAL
ORANGE BLOSSOM CARNIVAL
7 APRIL 2018
Duyuru: Karnaval Haftası ve HOŞGÖRÜ
Duyuru: Karnaval Haftası ve HOŞGÖRÜ
 
Sevgili Karnaval Dostları,
 
Uzun zamandır üzerinde yoğun şekilde çalışılan Karnavalımız nihayet başlıyor. Bu hafta, özellikle de karnaval günleri olan 5-8 Nisan döneminde hepimizin dikkat etmesini önemle rica ettiğimiz bazı konuları sizlerle paylaşmak isteriz.
 
1. HOŞGÖRÜ: Lütfen karnaval boyunca birbirimize karşı hoşgörüyü elden bırakmayalım.  Bir bayram havasında geçen karnavalımızı tüm dünyaya en “hoşgörülü” ve “gülümseyen” yüzüyle gösterelim.
 
2. Böylesine büyük bir karnaval organizasyonunun, dünyada sayılı büyük ilk 5 karnaval arasında olduğu tahmin edilmektedir. Dolayısıyla da, kentin fiziksel yeterliliği ile karnaval programını olabilecek en iyi dengede oluşturabilmek için aylardır çalışmalar yapılmaktadır. Kamu kurumları, karnaval komitesi ve etkinlik/proje sahipleriyle devamlı istişare ve irtibat halinde karnaval programını oluşturmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlardır. Bu büyüklükteki bir organizasyonda, zaman zaman aksaklıklar olabilecektir. Lütfen tepki göstermeden önce “hoşgörü” sloganımızı hatırlayıp, “sağlık olsun, seneye daha güzeli olacaktır” demeyi ihmal etmeyin.
 
3. Kalabalık nedeniyle trafik yoğunluğu olacaktır. Ama senede bir hafta sonu buna katlanmaya değecek bir sonuç elde edildiğinden, burada da hoşgörüyü elden bırakmamak lazım.
 
4. Araç sürücülerinin de birbirlerine hoşgörülü yaklaşmaları ve gerekmedikçe korna çalmamaları önemle rica olunur. Unutmayınız ki; korna çalınınca trafik açılmayacaktır.
 
5. Lütfen karnaval boyunca çevre temizliğine özen gösterelim. Unutmayınız ki bu karnaval, biz eğlendikten sonra sokakların temizliğinden sorumlu arkadaşlarımızın da karnavalıdır. Onlara olabildiğince az iş bırakmaya gayret göstermeliyiz.
 
6. Lütfen “gülümsemeyi” unutmayınız. Çünkü gülümseme bulaşıcıdır.
 
7. Yardıma ihtiyacı olanlara hep birlikte yardımcı olmaya gayret göstermeliyiz. Çünkü karnaval aynı zamanda dayanışmadır.
 
8. Bol bol fotoğraf ve video çekerek paylaşım yapınız. Ama paylaşımlarınızda #NisandaAdanada etiketi (hashtag) kullanmayı ihmal etmeyiniz.
 
9. Karnaval programını ücretsiz mobil uygulamamızdan (Nisanda Adanada), web-sitemiz www.nisandaadanada.com ve Karnaval Gazetesi’nden takip edebilirsiniz.
 
10. Karnaval boyunca tüm resmi duyurular, @nisandaadanada resmi sosyal medya hesaplarından yapılacaktır. Önemli gelişmeler için lütfen Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarımızı günlük takip ediniz.
 
Ve; içinizde en hoşgörülü duygularınız, yüzünüzde gülümsemeniz hazırsa, Karnaval BAŞLASIN!
 
Saygı ve sevgilerimizle,
 
Nisan’da Adana’da...