ETKİNLİKLER

KARNAVAL ETKİNLİKLERİ

Karnaval Online’da neler var?

Nisan’da Adana’da – 9’uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, #KarnavalOnline adıyla dijital olarak düzenlenecek. 1 Nisan Perşembe günü nisandaadanada.com adresindeki dijital mecra, görkemli etkinliklerle izleyicilerini coşturacak. Ödüller de kazandıracak olan online yayınlar, 4 Nisan Pazar gününe kadar sürecek.

Açılış Töreni ve Arabalı Konser

AÇILIŞ TÖRENİ VE ARABALI KONSER

Karnaval açılış töreni ve konserine sınırlı sayıda karnavalsever otomobilleriyle katılırken, onbinlerce kişi de tören ve konser coşkusuna online izleyecek.

BÜYÜK SAATİN RİTMİ / BALET ERHAN GÜZEL

BÜYÜK SAATİN RİTMİ / BALET ERHAN GÜZEL

Göz kamaştıracak performans, bu yıl hafızalarımıza kazınan sanatsal performanslardan biri olacak.

ÇOCUKLAR KINDYROO PARTİSİNDE

ÇOCUKLAR KINDYROO PARTİSİNDE

Karnavalda çocukları unutur muyuz hiç? KindyRoo partisiyle kostümlü çocuklar hem kendilerini hem bizleri eğlendirecek.

KOSTÜM TASARIM YARIŞMASI

KOSTÜM TASARIM YARIŞMASI

#KarnavalOnline kapsamında ‘Doğanın Sesi / Sound of the Nature’ temalı Moda Tasarım Yarışması düzenlendi.

DEV SATRANÇ

DEV SATRANÇ

Çukurova Belediyesi’nin desteğiyle #KarnavalOnline’a özel ‘Dev Satranç’ platformu hazırlandı. Tiyatro Mavra ve Gönüllü Palyaçolar Grubu’nun katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinliğe hayran kalacaksınız.

KADIN VE BEN FOTOĞRAF SERGİSİ

KADIN VE BEN FOTOĞRAF SERGİSİ

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ile Salihli Fotoğraf Derneği, yaklaşık 6 aydır birlikte hazırladıkları ve Türkiye’nin her tarafından ellinin üzerinde fotoğraf sanatçısının katıldığı ‘Kadın ve Ben’ isimli sergi açılacak.

KARNAVAL KOSTÜMLERİ YARIŞMASI

KARNAVAL KOSTÜMLERİ YARIŞMASI

Her yıl düzenlenen ve rengarenk muhteşem görüntülere sahne olan korteje özel kıyafetlerin görsel şölenini izleyeceksiniz. Karnavala özel hazırlanan birbirinden görkemli kıyafetlerle gerçekleşecek Kortej Yarışması'nın kazananlarını finalde hep birlikte izleyeceğiz.

2. HIZLI ADANA DÜRÜM YEME YARIŞMASI

2. HIZLI ADANA DÜRÜM YEME YARIŞMASI

Adana'nın damak çatlatan kebap dürümünü en hızlı kim yiyebilir? Yüreğir Belediyesi Millet Bahçesi içerisinde yer alan 'Ters Ev'in mekân olacağı yarışmada kendine güvenenleri ağzımız sulanarak ve tebessümle izleyebileceğiz.

JAPON DOSTLARIMIZDAN PERFORMANS

JAPON DOSTLARIMIZDAN PERFORMANS

Nisan'da Adana'da – 9'uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na Japonya'dan dostlarımız, Anadolu ezgi türkü ve Roman dansıyla katkı sağlayacak. Japon dostlarımızla keyifli dakikalar yaşayacağız.

SANATÇILAR SAHNEDE

SANATÇILAR SAHNEDE

Kurulacak dev sahnede ses sanatçılarımızın muhteşem performansıyla "Nisan'da Adana'da" karnaval coşkumuzu artıracağız. Bireysel sanatçıların ve grupların sanatsal performanslarını ilgiyle izleyeceksiniz.

PORTAKALLI LEZZETLER YARIŞMASI 2021

PORTAKALLI LEZZETLER YARIŞMASI 2021

Nisan'da Adana'da – 9'uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı online yayınında 'Portakallı Lezzetler Yarışması' da yer alacak. Kentin en önemli tarım ürünlerinden olan narenciyeyi Adana'nın sevilen lezzetleriyle buluşturmanın amaçlandığı yarışmada onlarca lezzet yarışacak.

SU KORTEJİ GÖRSEL ŞÖLENİ

SU KORTEJİ GÖRSEL ŞÖLENİ

Seyhan Baraj Gölü'nde kano, tekne, kayık gibi onlarca su aracı görsel şölen yaşatacak. İnsanoğlunun suyla dansını izleyeceğimiz şenlik, Adana Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda gerçekleştirilecek. Bu şöleni de ıslanmadan yine ekranlarımızdan izleyebileceğiz.

ÖDÜLLÜ PUBG TURNUVASI

SEYHAN BELEDİYESİ ÖDÜLLÜ PUBG MOBİLE TURNUVASI

Türkiye’nin her yerinden Pubg Mobile oynayan ve 4 kişilik bir takıma sahip olanların katıldığı turnuvamızın finale katılmaya hak kazanan 16 takımı, 4 Nisan’da gerçekleşecek finalde izleme imkanı bulacağız. Seyhan Belediyesi'nin destek verdiği e-spor etkinliğini kazananlarını müthiş ödüller bekliyor.

MOTORİZE ARAÇLAR VE BİSİKLET GÖSTERİLERİ

MOTORİZE ARAÇLAR VE BİSİKLET GÖSTERİLERİ

Klasik otomobiller, bisiklet takımları, motosiklet grupları… Hepsi de sizlere görsel şölen izletmek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Geçit törenlerine hayran kalacaksınız…

PORTAKAL ÇİÇEĞİ 10K HALK KOŞUSU

PORTAKAL ÇİÇEĞİ 10K HALK KOŞUSU

Portakal Çiçeği 10K Halk Koşusu