PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI HAKKINDA

Neden Nisan'da Adana'da

Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir, Adana…

Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar...

Büyülüdür portakal çiçeği kokusu...

Ruhunuz yıkanır,

Gençleşirsiniz,

Arınırsınız…

Mesela, en küskün olduğu eski dostu affettirebilir insana ve tehlikelidir de biraz; insanı, yolda gördüğü ilk kişiye aşık edebilir.


En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan… Portakal Çiçeği mevsimi… Müthiş güzel bir iklime dönüşür. Ne soğuk, ne de sıcak… Hava, adeta “limonata” gibi olur.


Kısa kollularınızı giyip çıkarsınız sokağa. Adana’nın sıcak, samimi insanlarıyla aynı sokaklarda yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusu, günün 24 saati bırakmaz peşinizi. Baygın bırakır insanı…


Türkiye'nin ya da dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar, portakal çiçeği mevsiminde mutlaka Adana’ya gelir Adanalılar. Yılda sadece bir kez, en fazla 3-4 hafta sürecek bu coşkuyu kaçırmamak için…


Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna göre birkaç gün fark etmekle birlikte, genellikle Nisan ayı boyunca sürer. Bu site, bu müthiş deneyimi herkesin yaşayabilmesi için tanıtım amacıyla kurulmuştur.


Önümüzdeki Nisan için şimdiden ajandanıza not alın lütfen. Özellikle de, portakal çiçeklerinin en yoğun olduğu Nisan ayında, bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için hepinizi Adana’ya bekliyoruz.